Wybór nowej bramy garażowej.
Otrzymaj oferty od specjalistów jak PHU Systemo nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

PHU Systemo

17

Wybór nowej bramy garażowej.

Autor: PHU Systemo, publikacja: 2015-08-11

Przymierzając się do wyboru nowej bramy do naszego domu, a w nim garażu niejednokrotnie stajemy przed dylematem – jaką bramę kupić, która będzie dla nas najlepsza pod każdym względem i która przy okazji nie zrujnuje naszego budżetu. Wbrew pozorom taki wybór nie jest wcale taki prosty jakby się mogło wydawać, choćby z tego względu, że na rynku mamy mnóstwo produktów „bramopodobnych” o dosyć wątpliwej renomie i jakości.

Pamiętajmy, że inwestycja w nową bramę to dobra okazja do poprawy komfortu i zwiększenia bezpieczeństwa dla całej rodziny w naszym domu, warto zatem to maksymalnie wykorzystać! Na rynku znajdziemy szeroką gamę różnego rodzaju bram garażowych, ale od wielu lat niezmiennie prym wiodą w rankingu - bramy segmentowe.

Bramy garażowe Maestro

W zestawieniu z innymi rodzajami bram, bramy sekcyjne czyli segmentowe mają dużo więcej zalet:

  • W odróżnieniu od starszego typu bram, uchylnych czy skrzydłowych, bramy segmentowe nie wymagają podczas otwierania w ogóle miejsca przed garażem. Przy otwieraniu poszczególne panele - segmenty bramy wznoszą się pionowo do góry, a następnie układają się poziomo pod sufitem w garażu. Bramy garażowe Breva
  • Zakładając nawet, że mamy przed garażem symboliczny podjazd, można zaparkować tuż przed wjazdem, a następnie bez jakiegokolwiek problemu otworzyć bramę. Można tym samym zapomnieć o kłopotach jakie mogą np. towarzyszyć otwieraniu bramy skrzydłowej podczas porywistego wiatru. Dzięki właściwie wyważonym sprężynom nasze bramy pracują płynnie i cicho. Bramy garażowe Mistral
  • Panele w bramach segmentowych są wykonane ze stalowych ścian, a w środku wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową, która stanowi rodzaj izolatora cieplnego. Standardowo bramy mają ok. 40 mm grubości, ale od paru miesięcy w naszej ofercie pojawiły się bramy o grubości paneli, która wynosi aż 60 mm, czyli jest o 50 % większa od bram typowych. Jest to idealne rozwiązanie do domów gdzie szczególny nacisk chcemy kłaść na energooszczędność. Bramy te posiadają współczynnik U na poziomie 0,39 [W/m2K]. To wynik o ok. 30% lepszy od paneli o grubości 40 mm, przekładający się na współczynnik dla całej bramy na poziomie U=0,9 [W/m²K] (brama o wymiarach 5000x2500 mm). Panel zachowuje grubość 60 mm na całej swojej wysokości - także w miejscu łączenia z sąsiednimi sekcjami.

Nazewnictwo "brama segmentowa" pochodzi od samych segmentów, które stanowią poszycie bramy. Inaczej są zwane także panelami czy też sekcjami. Oferowane są w rozmaitych stylach i kolorach lub okleinach drewnopodobnych. Ich powierzchnia zaś to porowaty woodgrain imitujący strukturę drewna lub nowoczesny „slick” czyli powierzchnia całkowicie gładka . Wybór jest ogromny i zależy od indywidualnego podejścia czy wyobraźni każdego klienta.

Bramy garażowe Pasat

Bramy segmentowe renomowanych firm posiadają przynajmniej kilka wzorów paneli, dostępnych jest ponad 40 oklein i 210 kolorów z palety Ral do wyboru, jak również bardzo modne detale dekoracyjne z uszlachetnionej stali. Tego typu bramy mają jedną z najszerszych ofert pod względem wzorów oklein i kolorów w przekroju całego rynku. Wybór nowej bramy segmentowej to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju na długie komfortowe lata.

Bramy garażowe Sirocco

Opracowano:
Marek Piekarski
PHU Systemo

Bramy garażowe - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 6 083 Dostawców Bram Garażowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o bramach garażowych